Adatbázis építés

Minden szakszerű kutatás (akár sekély- vagy mélyföldtani, akár szénhidrogénkutatás) alapfeltétele egy jó minőségű, átlátható és hiteles adatokat tartalmazó integrált adatbázis megléte. Cégünk ennek fontossága tudatában gyűjti be és építi ki az ügyfél igényeinek legmegfelelőbb adatbázis rendszereket. Szakembereink nagy tapasztalattal rendelkeznek ilyen tipusú adatbázisok kiépítése, minőségellenőrzése, valamint transzformációja és értelmező szoftverbe töltése területén.

Cégünk alapvető fontosságúnak tartja minden mélyföldtani kutatás sikeres lebonyolításához egy elsőosztályú integrált projekt meglétét és annak szigorú minőségellenőrzött kiépítését.

Nagy tapasztalattal rendelkezünk a projektek során gyakran szükséges óriási mennyiségű adathalmaz hatékony kezelésében. Továbbá magunk is kiterjedt saját adatbázist (DiPex) fejlesztünk és használunk.

Cégünk az alapvető geológiai-geofizikai adatgyűjtésen túl adatintegrálási és projektépítési szolgáltatásokat is nyújt. Nagy tapasztalattal rendelkezünk bármilyen méretű projekt felépítésében kezdve a néhány 2D szeizmikus vonalat tartalmazótól a többszörös adattípust (pl. gravitációs térképek, GPS nyomvonalak, légifotók, pre-stack szeizmikus adatok) és sok 3D adattömböt tartalmazó projektekig.

Számos eljárást és eszközt fejlesztettünk ki az évek során ügyfeleink digitális adatrendszereinek konverziójára és kompatibilissá tételére, amelyek eredményeként gyakorlatilag bármilyen digitális földtani-geofizikai adatot képesek vagyunk a projektbe tölteni.

Projektépítési szolgáltatásunk azonban sokkal több az adatok puszta betöltésénél. A betöltés alatt és után alkalmazott alapos minőségellenőrzési és adategységesítési lépések egyrészt biztosítják a betöltött földtani-geofizikai adatrendszerek konzisztens voltát, másrészt lehetővé teszik ügyfeleinknek, hogy a projekt átadása után már csak az értelmezésre kelljen koncentrálniuk.

A projektépítéshez kapcsolódó szolgáltatásaink:

  • Koordináta-transzformáció: fúrások, gridek, térképek, szeizmikus navigációs fájlok koordinátáinak transzformációja egy közös rendszerbe, amely elkerülhetetlen különböző vetületi rendszerekben rendelkezésre álló adatrendszerek esetében
  • Korrupt SEGY adatok javítása, SEGY egységesítés: a szeizmikus csatornák koordinátáinak egységes helyre történő beírása, átmintavételezés
  • 3D szeizmikus tömbök összeforrasztása újrabinneléssel és fázisillesztéssel
  • Szeizmikus szelvények „mistie” analízise: a különböző szeizmikus referenciaszint vagy eltérő feldolgozási lépések miatt a kereszteződési pontokban jelentkező illesztési pontatlanságok minimalizálása valamint a teljes szeizmikus adatrendszer referenciaszintjének és fázisának egységesítése
  • Különböző formátumú karottázs szelvények konverziója (LAS, LIS, DLIS, txt)
  • Karottázs-görbe szakaszok összeillesztése, nevezéktan egységesítése

A Geomegában rutinszerűen nyújtunk adatszoba szolgáltatásokat ügyfeleink üzleti partnereinek. Az adatszobák előkészítése során rendszerezzük az ügyfél projektjéhez rendelkezésre álló mind papír-, mind pedig digitálisan elérhető geológiai és geofizikai adatokat. Ezen szolgáltatások azonban többek az iroda, a munkaállomások és a szoftverek puszta rendelkezésre bocsájtásánál. A Geomega ugyanis vállalja az adatszobalátogatások megszervezését, valamint teljeskörű lebonyolítását is, és szívesen bocsájtja rendelkezésre tapasztalatát és szakembereit a projekt problémamentes és gördülékeny megismertetése érdekében. A látogatások során minden tekintetben szem előtt tartjuk ügyfelünk érdeket és a látogatások után is szoros kapcsolatra törekszünk a partnerekkel.

Egy összetett földtani problémával rendelkező, kiterjedt projekt esetében többszintű adategyeztetésre lehet szükség. Az ilyen típusú igények kielégítésére virtuális adatszobákat hozunk létre a projekt digitálisan rendelkezésre álló adatrendszereiből, amelybe feltöltjük a projekt fúrási, geofizikai és értelmezett geológiai adatrendszereit. Ezt folyamatosan kezeljük és napra készen tartjuk, hogy mindig a projekt legfrissebb állapotát tükrözze.

A látogatók, illetve azok szakmai partnerei az ügyfél beleegyezésével rendelkezésre bocsájtott jelszó segítségével bármikor hozzáférhetnek az adott projekt összes digitális adatrendszeréhez, sőt saját értelmezésüket, adataikat fel is tölthetik oda. Ez rendkívül hatékony és nagyon gyors adatmegosztást és szakmai kommunikációt tesz lehetővé anélkül, hogy gyakori látogatásokat kelljen tenni Budapestre.

Close Menu