DIPEX adatbázis

A DiPex a Geomega Kft saját fejlesztésű digitális geológiai-geofizikai adatbázisa, amely a magyarországi földtani és szénhidrogén ipari kutatások szeizmikus, fúrási és geofizikai adatait tartalmazza. A folyamatos fejlesztés és bővítés alatt álló adatbázis a szabad forráskódú QGIS szoftver térinformatikai alapjaira épül és a publikusan hozzáférhető kutatási objektum alapadatokon kívül hatalmas mennyiségű származtatott digitális adatrendszert tartalmaz. Ilyenek például a rétegsorok, rétegvizsgálati és próbatermelési adatok, digitalizált geofizikai görbék, rétegnyomás adatok valamint magfúrási és fluidum-vizsgálati laboreredmények.

Ezeken túlmenően a publikusan hozzáférhető nyers szeizmikus terepi adatok sok évtizedes újrafeldolgozási kampányainak eredményeképpen nagy mennyiségű 2D és 3D szeizmikus szelvény és adattömb is elérhető, sok közülük a legmodernebb PSTM vagy PSDM migrációs eljárással feldolgozva. Cégünk kiemelt tevékenységei közé tartozik továbbá saját értelmezésen és feldolgozáson alapuló geológiai és geofizikai térképek, illetve azok digitális állományainak előállítása, amelyek szintén az országos szintű adatbázis részét képezik.

Az évtizedek során folyamatosan fejlesztett és tökéletesített adatbeszerzési, digitalizációs és minőségellenőrzési eljárásaink biztosítják az adatbázis konzisztens, logikus és egységes formátumú megjelenését, míg a térinformatikai háttér biztosítja az adatoknak a gyors és felhasználóbarát elérését, illetve a felhasználó igényeinek megfelelő formátumban történő kiexportálását.

Adatrendelés

Szolgáltatásaink közé tartozik hozzáférés biztosítása a fenti adatrendszerekhez akár megvásárlás útján is. A területi vagy egyéb leválogatási feltételeknek megfelelő adatokat az ügyfél kérésének megfelelő formában és formátumban szolgáltatjuk nagyon rövid átfutási idővel. A megvásárolt adatokkal való elégedettség sokszor indukálja újabb adatok beszerzését, partnereink gyakran további fúrások, szelvények rendszerünknek megfelelő feldolgozását is kérik.

A megvásárolható digitális adatok többek között:

  • fúrási és szeizmikus alapadatok (ellenőrzött hely, mélység stb)
  • rétegsorok
  • fúrási rétegvizsgálati eredmények, rétegnyomás és –hőmérséklet értékekkel
  • kútszerkezeti adatok
  • kőzetminták és fluidumok részletes laborvizsgálati eredményei (pl. petrofizika, geokémia, poroperm, fluidum összetétel)
  • mélység-idő összefüggések
  • geofizikai szelvények LAS formátumban
  • 2D és 3D szeizmikus adatrendszerek, attribútum kockák
  • szeizmikus értelmezések, mélységkonvertált és minőségellenőrzött mélyföldtani horizont és vető térképek
Close Menu